سمیه سادات ابراهیمی در پنجمین جلسه علنی مجلس دانش آموزی ناحیه۳ مشهدمقدس :

آموزش کنشگری سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون، نیاز امروز دانش آموزان

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ مشهد مقدس

به گزارش روابط عمومی مجلس دانش آموزی ناحیه ۳ مشهد مقدس ،پنجمین نشست علنی مجلس دانش آموزی ناحیه ۳ مشهد برگزار گردید، در این جلسه، اعضای مجلس دانش آموزی در حضور مدیر و معاونین این ناحیه، با قرائت بیانیه ای ضمن محکوم کردن فتنه انگیزی های دشمن در اعتراضات اخیر، حمایت همه جانبه خود را از ارزش های انقلاب اسلامی اعلام داشتند.

“ابراهیمی ” مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ مشهد مقدس ،در خصوص انتشار این بیانیه دانش آموزی عنوان کرد:

نوشتن بیانیه توسط مجلس دانش آموزی، نشان از روحیه کنشگر سیاسی و اجتماعی فعال دانش آموزان دارد، یکی از ضرورت های امروزِ دستگاه تعلیم و تربیت، آموزش مشارکت و کنشگری سیاسی_اجتماعی فعال در چارچوب های قانونی و مدنی به دانش آموزان است. باید به دانش آموزان آموخت که در صورت نارضایتی و یا اعتراض نسبت با مسائل مختلف، چگونه و در چه چارچوبی اعتراض خود را ابراز کنند و یا چگونه مطالبات خود را پیگیری نمایند.

وی در ادامه افزود :

در خصوص نقش شورای دانش آموزی در مدارس افزود : هر برنامه ریزی جهت بهبود وضعیت مدارس، نیازمند آسیب شناسی مسائل و مشکلات واقعی مدارس درون مدرسه است، و در این خصوص مجلس دانش آموزی می تواند با انعکاس مشکلات کلاس درس و مدرسه بازوی اجرایی توانمندی برای نهاد آموزش و پرورش باشد.

در پایان این جلسه، نمایندگان مجلس دانش آموزی با اهدا تابلوی نقاشی از “شهید سید علی ابراهیمی” به “سمیه سادات ابراهیمی” (دختر این شهید والامقام) یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

انتهای پیام/