به گزارش خبرنگار قدس خراسان آنلاین، جلسه علنی شورای شهر مشهد، امروز به گونه‌ای متفاوت برگزار شد. در این جلسه، به مناسبت ۱۳ آبان روز دانش آموز، برای اولین بار دانش آموزان عهده دار مدیریت جلسه بوده و خواسته‌های خودشان را از مسئولین مربوطه مطالبه ‌می‌کردند. در این جلسه که از ساعت ۱۴ در صحن علنی تالار شهر برگزار شد، دانش آموزان در مقام مسئول حاضر شدند و مسئولیت اداره جلسه را عهده دار شدند.

از جمله اهداف این جلسه می‌توان به تقویت و ارتقاء سطح مسئولیت‌پذیری و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان، آشنایی آنها با نظام شورایی و بهره‌گیری از خرد عمومی و مشورت اشاره کرد.

مبینا شکرلب بعنوان رئیس این جلسه، در ابتدا ضمن تشکر از فرصت داده شده به دانش آموزان، از اهمیت استفاده و اعتماد به دانش آموزان گفت.

او همچنین آموزش تئوری مدارس را کافی ندانست و از دانش آموزان حاضر خواست تا با کمک یکدیگر در فضای خارج از آموزش و پرورش نیز حضور فعالی داشته باشند.

بنیامین طوفانی منشی جلسه نیز در ابتدا ضمن تشکر از ایجاد فرصت ایجاد شده، آرزوی توقیق کرد و این نشست را گامی موثر در جهت اعتلای جامعه دانش آموزی عنوان کرد.

در ادامه جلسه، علوی مقدم عضو شورای شهر، پیشنهاد تشکیل کارگروه مخصوص دانش آموزان را ذیل کمیسیون ورزش و جوانان نیز ارائه کرد.

محمدحسین پورثانی، معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز که در این جلسه حاضر بود گفت: مدرسه صرفا محلی برای درس خواندن نیست بلکه محل رشد و بزرگ شدن دانش آموز است. همچنین او فلسفه جلسه امروز را آماده سازی دانش آموزان برای حضور در جامعه دانست. در این جلسه پیشنهادات زیر بررسی و به رای گذاشته شد:

۱) حمل و نقل عمومی برای دانش آموزان نیازمند – ۵۰ سفر در ماه

۲) فراهم آوری حمل و نقل عمومی برای اردوهای درون شهر

۳) استفاده از مراکز علمی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و فناوری برای مسائل گردشگری و آموزش شهروندی

۴) استفاده از مراکز ورزشی و خدمات شهری

۵) کمک های بلاعوض برای دانش آموزان نخبه علمی، فرهنگی و ورزشی

۶) حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای شهر

۷) تشکیل کارگروه دانش آموزی ذیل کمیسیون ورزش و جوانان

۸) ارائه یک پیشنهاد عملی از سمت شورای دانش آموزان به صورت ماهانه

۹) برگزاری یک جلسه با شورای دانش آموزان در هر فصل

قابل ذکر است که تمامی پیشنهادات با موافقت اکثریت اعضای حاضر، مصوب شد.

در انتهای جلسه بنیامین طوفانی و مبینا شکرلب به عنوان مشاورین دانش آموزی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس انتخاب شدند.

انتهای پیام/

منبع: قدس آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.